Public Pitch & Speed Meetings

DOCSBARCELONA/DocsBarcelona 2020/Industria/Public Pitch & Speed Meetings

FINANÇAMENT I PROMOCIÓ PER A LA INDÚSTRIA DOCUMENTAL

Una selecció de fins a 20 projectes participarà al Public Pitch, presentacions públiques davant de tots els professionals del DocsBarcelona; commissioning editors, film funds i sales agents convidats així com la resta d’acreditats que també hi tenen accés. Cada projecte realitzarà una presentació on exposarà el seu teaser i rebrà feedback dels finançadors. Els projectes seleccionats per aquesta activitat rebran una formació prèvia per preparar el pitch al taller “The Magic of a Great Project and Pitch” a banda de dues consultories online per treballar el seu teaser.

A la tarda es realitzaran, a porta tancada, els Speed Meetings, on fins a 40 projectes seleccionats, tindran reunions individuals de 15 minuts amb els finançadors presents.

 

 PUBLIC PITCH +SPEED METTINGS

 

Títol: A House Made of Splinters
Director: Simon Lereng wilmont
Productora: Monica Hellstrom
Final Cut for Real
País: Dinamarca
*Public Pitch selected

 

Títol: Long Live My Happy Head
Directors: Austen McCowan & Will Hewitt
Productors: Austen McCowan & Will Hewitt
Melt the Fly
País: Regne Unit
*Public Pitch selected

 

Títol: East of Town
Directors: Ole Elfenkaemper & Kathrin Seward
Productora: Ellen Eby
Running Stitch
País: Alemanya
*Public Pitch selected

 

Títol: Fight
Director: Lilit Movsisyan
Productores: Clara Kawczak & Amélia Sarmento & Iness Mkrtchyan & Sona Margaryan
Motif films & Vie des hauts Productions
País: Armènia, França
*Public Pitch selected

 

Títol: Finding Home
Directora: Emilie Beck
Productors: Karianne Berge & Maru Sánchez
Indie Film
País: Noruega
*Public Pitch selected

 

Títol: Hakuchu Munayta: Searching for Disney
Director: Augusto Zegarra
Productors: Claudia Chavez-Levano & Paloma Iturriaga
ESTUDIO ALASKA 88
País: Perú
*Public Pitch selected

 

Títol: My Genie
Director: Hyuckjee PARK
Productora: Jeonghwa Eom
Hiharbor Pictures
País: Korea del Sud
*Public Pitch selected

 

Títol: POL
Director: Fèlix Colomer
Productors: Guillem Barceló & Lluís Domingo
Forest Film Studio
País: Catalunya
*Public Pitch selected

 

Títol: Savoy
Directora: Zohar Wagner
Productora: Zohar Wagner
Zohar Wagner Films
País: Israel

 

Títol: Science Fiction
Directors: Francisco Forbes & Matthew Barton & Ferran Romeu Sunyer
Productors: Inés Massa & Salvador Sunyer
Primo & Nanouk Films
País: Catalunya
*Public Pitch selected

 

SPEED MEETINGS


Títol: PIZTIA (BESTEA)
Directors: Marc Parramon & Amets Azallus
Productors: Isona Passola & Gentzane Martinez de Osaba & Aleix Castellano & Alex Garcia de Vicuña
Massa d’or Porduccions & Marmoka Films
País: Catalunya, Espanya

 

Títol: Apache!
Director: Håvard Bustnes
Productors: Christian Falch & Håvard Bustnes
UpNorth Film
País: Noruega

 

Títol: Cabin pressure -“Motherhood, my way!”
Directors: Eszter Nagy & Sára Czira
Productors: Patricia D’Intino & Anna Szijjártó (co-producer)
Good Kids Kft
País: Hongria

 

Títol: DANCING MADNESS
Directora: Marta Espar
Productors: Marta Espar & Maiol Virgili
REPORTERS
País: Catalunya

 

Títol: Expedition 49
Directora: Alisa Kovalenko
Productora: Stephane Siohan
East Roads Films
País: Ucraïna

 

Títol: Fading
Director: Andrea Caciagli
Productora: Laura Catalano
8 production
País: Itàlia

 

Títol: Gypsy Gadji
Directora: Dasa Raimanova
Productor: Rafa Sakowski
Iris Media
País: Polònia

 

Títol: Jack the Wolf
Director: Tuki Jencquel
Productor:  Andy Cohen
Orinokia Filmproduktion
País: Alemanya

 

Títol: Hero, Traitor, Playboy, Spy
Directors: Scott Calonico & Jeffry Radice
Productors: Harmon Leon & Jeffrey J. Radice
AD&D Productions, ltd.
País: Alemanya

 

Títol: In constant movement
Directora: Elena Molina
Productores: Jesica Costilla, Elena Molina
IMPLICATE
País: Catalunya, Marroc

 

Títol: La Singla: breaking the silence
Directora: Paloma Zapata
Productora: Paloma Zapata
Fábrica Naranja de Películas, S.L.
País: Espanya, França

 

Títol: La Vida es un Musical
Directores: Patty Pajak & Karolina Pajak
Productors: Thor Hampus Bank & Emil Johnsen
GotFat Productions
País: Dinamarca

 

Títol: Life After Death
Director: Nerijus Milerius
Productora: Stasys Baltakis
Film Jam
País: Lituània

 

Títol: Los Zuluagas
Directora: Flavia Montini
Productors: Luca Ricciardi & Valeria Adilardi & Laura Romano &Mauro Vicentini
FilmAffair
País: Itàlia

 

Títol: Mind Forward
Directora: Ruth Chao
Productors: Ruth Chao & Juan de Dios Serrano & Jose Mazeda
Samadrome & Agallas Films
País: Espanya

 

Títol: Mogadisco: The Return of Somali Funk
Directora: Lucy Provan
Productor: Clive Patterson
País: Regne Unit

 

Títol: Montse Watkins: Kamakura Tales
Director: Chelo Alvarez-Stehle
Productors: Chelo Alvarez-Stehle & Efthymia Zymvragaki & Elena Gallego Andrada
innerLENS Productions & GRIS MEDIO
País: Espanya, Estats Units, Japó

 

Títol: My Sister My Friend
Director: Sumon Delwar
Productor: Sumon Delwar
Filmosophia Bangladesh
País: Bangladesh

 

Títol: One Kilometer of Conflict
Directors: Idit Avrahami & Noam Sheizaf
Productors: Idit Avrahami & Noam Sheizaf
Medalia Productions
País: Israel

 

Títol: Roma
Directora: Olha Zhurba
Productores: Darya Bassel &Viktoriia Khomenko
Moon Man LLC & Final Cut For Real & Tangerine Tree
País: Dinamarca, Països Baixos, Ucraina

 

Títol: Santorini Weddings – The last season
Directora: Sveta Strelnikova
Productor: Frank Müller
Doppelplusultra Filmproduktion GmbH
País: Alemanya, Grècia

 

Títol: So Foul a Sky
Director: Álvaro F. Pulpeiro
Productor: Clive Patterson
Insight TWI
País: Regne Unit

 

Títol: The Raaby Mistery
Director: Stian Indrevoll
Productor: Thorvald Nilsen
Screen Story Film & TV
País: Noruega

 

Títol: Who killed the dolphin king
Directors: Luis Ansorena & Ernest Riera
Productors: Carles Brugueras & Alba Fron
Polar Stars films
País: Catalunya, Espanya

Axel Aranö, STV, Suècia
Jordi Ambròs, TV3, Catalunya
Kazz Basma i Juan Solera, Sideways Film, Espanya/Regne Unit
Mohammed Belhaj, Al Jazeera, Qatar
Lorenzo Benítez, 3box Media, Espanya
Kathryn Bonnici, Java Films, França
Gerard Cassadó, Filmin, Catalunya
Sarafina DiFelice, Netflix, Worlwide
Martina Droandi, Autlook Filmsales, Àustria
Gili Gaon, KAN, Israel
Claudia Guillén i Josep Monleón, Rakuten, Catalunya
Gitte Hansen, First Hand Films, Suïssa
Niam Itani, TRT WORLD, Turquia
Diana Karklin, Rise and Shine World Sales, Alemanya
Hanka Kastelicová, HBO Europe, República Txeca
Natsu Kawakami, NHK, Japó
Kelsey Koenig, Impact Partners, Estats Units
Philippa Kowarsky, Cinephil, Israel
Catherine Le Clef, Cat&Docs, França
Catherine Le GoffARTE, França
Bernardo Loyola, Netflix, Latam
Andrés Luque, RTVE, Espanya
Gloria Luz Arenas, Caracol TV, Mèxic
Fabio Mancini, RAI, Itàlia
Pamela Martínez i Alexis Méndez, Limonero Films, Espanya/Regne Unit
Cristina Merino, Movistar +, Espanya
Nevena Milasinovic, SWEET SPOT DOCS, Suïssa
Jonathan Miller,
Icarus Films, Estats Units
Anne-Laure Negrin,
ARTE, França
Suzanne Nodale, 
Mediawan, França
Ana Maria Nuñez, The World Disney Company, Latam
Jorge Ortiz, Movistar +, Espanya
Luiz ReisO Globo, Brasil
Claudia Rodríguez, Preciosa Media, Colombia
Jose Rodriguez, Tribeca Film Institute, Estats Units
Robin Smith, 
Blue Ice Docs, Estats Units
Kate Townsend, Netflix, Estats Units
Millán Vázquez, Feelsales, Espanya
Sandrine Ventzout, TV France, França
Jenny Westergard,
YLE, Finlàndia
Chris White, 
POV, Estats Units
Debra Zimmerman, 
WMM (Women Makes Movies), Estats Units
Natalie Zinkand, ZDF, Alemanya
Rosalía Zárate, Punctum Sales, Argentina



PREMIS D’INDÚSTRIA

Consulta aquí tots els premis als que pots accedir amb el teu projecte.

Public Pitch & Speed Meetings | Edició 2020